Jak prać firanki – samodzielnie czy w pralni?

Firanki w domu to cały czas modne dodatki, które dodają wnętrzu przytulności. Mają wiele plusów i pozwalają stworzyć ciepłe wnętrze. Oczywiście są narażone na działanie kurzu, dlatego systematyczne pranie jest nieuniknione. Jak prać firanki – samodzielnie czy w pralni? Jakie zalety ma pranie firanek w profesjonalnej pralni? Co daje skorzystanie z pomocy fachowców?

Samodzielne pranie firanek
Okazuje się, że pranie firanek samodzielnie jest męczącym i czasochłonnym zajęciem. Zaleca się pranie tych dodatków raz na pół roku, przy czym jeśli szybciej ulegają zabrudzeniom, wtedy częściej wymagają czyszczenia. Początkowo wymagają solidnego namoczenia, tak aby usunąć wszelkie zabrudzenia. Przed pójściem spać włóżmy firanki do miski z letnią wodą. Jeśli są bardzo zabrudzone, wtedy w ciągu dnia wstawiamy je do miski i kilka razy zmieniamy wodę. Warto dodać do wody środek do prania firan lub kilka łyżek sody kuchennej.
Po wymoczeniu konieczne jest włożenie materiału do specjalnej siateczki lub umieszczenie go w powłoczce od pościeli. Najlepiej jest usunąć elementy metalowe, tak aby nie zostawiały śladów rdzy. Następnie pralkę musimy zaprogramować na 30 lub 40 stopni. Co ciekawe, niektóre urządzenia mają specjalne programy do prania firanek. Po wypraniu umieszczamy firany na suszarce do prania lub od razu w oknie.

Pranie firanek w pralni
Pranie firan lepiej jest powierzyć specjalistom, którzy korzystają z nowoczesnych rozwiązań. To bardzo dobra opcja zwłaszcza w przypadku delikatnych materiałów z weluru, aksamitu, czy też ciężkich firan. Usługa prania firanek nie wymaga poniesienia wysokich kosztów, natomiast my zyskujemy pewność, że fachowcy doskonale zajmą się firanami. To pozwala zaoszczędzić sporo czasu i zniweluje ryzyko zniszczeń, zwłaszcza gdy nie znamy się na praniu delikatnych materiałów. Warto podkreślić, że specjalistyczna firma nie tylko pierze, lecz także wybiela, pasuje, a nawet zamontuje firanki u klienta. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie oczekujemy. Skorzystanie z profesjonalnej usługi prania firanek pozwoli zyskać pewność, że materiały nie zostaną zabarwione ani uszkodzone. Po powieszeniu w oknie zaprezentują się bardzo ładnie i będą wyglądać jak nowe.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest pranie w Prasowalni. Specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie w branży i korzystają ze specjalnych środków, jakie pozwalają uzyskać pożądane efekty. Nie zawsze samodzielnie mamy czas i chęci, aby zająć się praniem firan, dlatego wybierzmy usługi, jakie oferuje Prasowalnia.