NA CZYM POLEGA PRANIE CHEMICZNE?

Z roku na rok coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z usług, jakie oferuje nam pralnia. Jest to znacznie prostsze oraz szybsze rozwiązanie niż samodzielne męczenie się z trudnymi plamami, które są dla nas bardzo niewygodne. Pranie wodne to coś, o czym każdy z nas sporo wie, jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku, gdy mamy do czynienia z praniem chemicznym. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czym różni się pranie chemiczne od wodnego?

Na samym początku należy zaznaczyć, że w przeciwieństwie do prania wodnego, chemiczne to nic innego jak czyszczenie na sucho. Jak to możliwe? W procesie tym zamiast zwyczajnej wody wykorzystuje się nieco inny rozpuszczalnik. W klasycznym wodnym praniu do wody dodajemy detergenty, które poprzez przenikanie przez tkaniny sprawia, że wszelkie plamy znikają. Nie ma co się jednak oszukiwać, takie pranie może być bardzo problematyczne. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że nasze ubrania są bardzo różnorodne oraz skomplikowane. W związku z tym w czasie procesu, jakim jest pranie, mogę one tracić swój blask czy po prostu zostać uszkodzone.

Czy pranie chemiczne jest bezpieczne dla ubrań?

Odpowiedź nie może być inna niż twierdząca. Przecież to właśnie dlatego tak często widzimy informację na metce, że dane ubranie powinno być czyszczone chemiczne, gdyż wodne pranie mogłoby je po prostu zniszczyć. Jak to możliwe? Chemiczny odpowiednik klasycznych detergentów jest o wiele bardziej przyjazny dla tkanin wszelkiego rodzaju. Należy o tym pamiętać w szczególności, gdy jesteśmy zmuszeni do wyczyszczenia rzeczy, które zawierają puch lub są wykonane ze skóry, czy też wełny.
W związku z tym same materiały w czasie prania chemicznego są zupełnie bezpieczne. Nie możemy również nie wspomnieć, że proces ten znacznie lepiej czyści rzeczy niż klasyczne wodne pranie. Wiele osób nie chce decydować się na czyszczenie chemiczne za sprawą nieprzyjemnego zapachu. Nie powinniśmy się jednak obawiać, specyficzna woń to już przeszłość, która została zażegnana dzięki nowoczesnym detergentom.

Jak wygląda proces czyszczenia chemicznego?

Sam proces jest całkowicie zautomatyzowany i wszystko odbywa się w odpowiednim, hermetycznym agregacie. Kiedy pranie dobiegnie końca, nadchodzi czas na dokładne odwirowanie, a także bezpieczne suszenie. Jak wygląda to drugie? Wszystko oparte jest przede wszystkim na wykropleniu rozpuszczalnika, który został odparowany. Ostatnim etapem jest oczywiście prasowanie, a samo pranie chemiczne nie trwa dłużej niż godzinę.

Czy warto zdecydować się na pranie chemiczne Warszawa?

Oczywiści, że tak! Przede wszystkim należy zaznaczyć, że jest to o wiele bezpieczniejsza oraz skuteczniejsza metoda prania niż wodna. W związku z tym nasze delikatne materiały, czy tkaniny z pewnością po całym procesie pozostaną takie, jakich byśmy oczekiwali. Nie możemy również zapomnieć, że jest to coraz popularniejsze rozwiązanie. W związku z tym znalezienie pralni, której oferta będzie dopasowana do naszych oczekiwań, nie powinno stanowić żadnego problemu.

0
Koszyk