PRANIE GARNITURU – SAMODZIELNIE CZY W PRALNI?

Garnitur to nierzadko najważniejszy strój, jaki można znaleźć w męskiej garderobie. W zależności od wykonywanej pracy i zobowiązań zawodowych, każdy mężczyzna korzysta z niego z różną częstotliwością. Niezależnie od tego, czy garnitur jest używany na co dzień, czy też tylko w trakcie szczególnych okazji, powinno się o niego odpowiednio dbać. Oprócz oczyszczania garnituru z drobnych zabrudzeń takich, jak np. kurz powinno się go także regularnie prać.

Pranie garnituru – czy warto robić to samodzielnie?

Wielu mężczyzn staje przed dylematem, jakim jest wybór sposobu prania garnituru. Zważywszy na to, że strój ten nierzadko ma dość wysoką wartość, a także jest wykonany z delikatnego materiału, pranie w warunkach domowych może być ryzykowne. Zły dobór temperatury prania, bądź też środków piorących może spowodować nieodwracalne straty. W najgorszym wypadku garnitur może się przebarwić, skurczyć lub zdeformować. Mimo, że większość garniturów ma metki, które wskazują to, jak powinny być czyszczone, to domowe detergenty i pralki nie zawsze  potrafią sprostać temu zadaniu. Ręczne pranie marynarki, bądź spodni jest nieco bezpieczniejsze, ale wykonane nieprawidłowo może spowodować wystąpienie nieestetycznych zacieków. W celu przeciwdziałania tak niekorzystnym zdarzeniom, lepiej skorzystać z pomocy pralni, która fachowo wyczyści garnitur.

Pranie garnituru w pralnia Warszawa – co dobrze o tym wiedzieć?

Czyszczenie garnituru w pralni nie jest drogą usługą, a w dodatku zapewnia bezpieczeństwo. Możemy być pewni, że garnitur wyprany przez specjalistów będzie nam służył jeszcze przez długie lata. Pralnia Warszawa dobiera odpowiednie metody i środki, które są przeznaczone do danego typu materiału, dzięki czemu garnitur nie ma prawa ulec zniszczeniu. Zanim oddamy garnitur w ręce specjalistów, sprawdźmy czy posiada metkę. Z reguły zawiera ona cenne informacje, które znacząco ułatwią pralni dobór detergentów, które zostaną zastosowane do wyczyszczenia garnituru. Warto także przekazać pracownikowi pralni informację np. na temat plam, które są dla nas szczególnie uciążliwe. W zależności od zawartych na metce zaleceń producenta garnituru, a także od typu zabrudzeń i naszych własnych oczekiwań, pralnia zaproponuje pranie wodne, bądź chemiczne. Oba te typy prania mają swoje zalety, jednak ich dobór zawsze jest zależny od konkretnego przypadku. Największą korzyścią oddania garnituru do pralni, jest nie tylko to, że zostanie on dokładnie wyczyszczony, ale także to, jak zostanie on wydany do użytku. Będzie wyprasowany i niemalże gotowy do założenia, na co nie możemy liczyć w przypadku prania domowego.

Jak odpowiednio pielęgnować garnitur?

Kupując garnitur warto od razu zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów. Jednym z nich może być szczotka z naturalnego, miękkiego włosia. Raz na jakiś czas, a zwłaszcza po każdym użyciu powinno się delikatnie przeczesać nią garnitur. Oprócz regularnego usuwania zanieczyszczeń takich, jak np. kurz ważne jest także odpowiednie przechowywanie garnituru. Powinien być zawieszony na grubym wieszaku, w suchym miejscu, tak aby nie miał styczności ze szkodliwą wilgocią. Przydatnym dodatkiem do pielęgnacji garnituru może być także parownica, dzięki której będzie można go łatwo wyprasować. Każdy garnitur, w zależności od częstotliwości użytkowania, powinien być czyszczony przynajmniej raz w roku. Najbezpieczniejszym sposobem na pranie garnituru jest skorzystanie z pomocy specjalistów pracujących w pralni.

0
Koszyk