JAK USUNĄĆ TŁUSTE PLAMY Z ODZIEŻY?

Mogą się zdarzyć w czasie gotowania, jak i uroczystego obiadu. Są naprawdę uciążliwe i źle wpływają na naszą prezencję. Mowa oczywiście o tłustych plamach na ubraniach. Mało kto wie, jednak istnieje naprawdę wiele sposobów, aby z nimi walczyć. Jak sprać je z odzieży?

Tłusta plama – jak z nią walczyć?

Patelnia pryskająca gorącym olejem, frytka na bluzce, czy odrobina sosy na spodniach. Takie problemy to chleb powszedni każdego z nas, a tłuste plamy mogą pojawiać się codziennie. Jak z nimi walczyć, aby nie zniszczyć naszego ubrania? Najważniejsze jest to, żeby działać szybko, jeśli tego nie zrobimy, szansa na odzyskanie lśniącej odzieży znacznie spadnie. Nie możemy również zapomnieć, aby nie korzystać z wody. Woda oraz tłuszcz to substancje, które zupełnie się ze sobą nie łączą, dlatego takie czyszczenie po prostu nic nie da. Na samym starcie należy usunąć z naszej plamy nadmiar tłuszczu. Możemy to zrobić na przykład za pomocą ręcznika papierowego i późniejszego sprawdzenia, czy dane środek nie niszczy tkaniny lub też jego koloru. Jak usunąć starsze plamy?

Benzyna

To jeden z najlepszych sposobów, który pozwoli nam usunąć tłuste plamy na przykład z wełnianych ubrań. Nie możemy jednak nie wspomnieć, że okazuje się ona również bardzo pomocna, kiedy mamy do czynienia ze sztucznymi tkaninami, czy bawełną. Jak użyć benzyny przeciwko plamom? Jedyne co musimy zrobić, to podłożyć pod naszą tkaninę papierowy ręcznik, przygotowany wacik zamoczyć w benzynie i na końcu bardzo delikatnie pocierać nim zaplamione miejsce. Po przeprowadzeniu tego działania jedyne co musimy zrobić, to wypłukać nasze ubrania w dość ciepłej wodzie.

Sól kuchenna

Najzwyklejsza sól kuchenna to naprawdę bardzo dobra broń przeciwko wielu plamom. Jak jej używać? Konieczne jest przygotowanie roztworu, w którym zawrzemy sól z alkoholem w proporcji równej 1:4. Później korzystając w wacika czy szczoteczki, należy jedynie nanieść nasz specyfik na plamę i pocierać. Kiedy plama zniknie, będziemy mogli wypłukać nasze ubranie w ciepłej wodzie.

Mąka ziemniaczana

Mało kto wie, jednak mąka ziemniaczana to sposób, który zaliczamy do tych najbardziej delikatnych. Nawet kiedy mamy do czynienia z zaplamionym jedwabiem czy wełną, rozwiązanie to, zda swój egzamin. Nie możemy jednak zapomnieć, że w przypadku takich tkanin używanie szczotki jest po prostu zabronione, gdyż może ona zniszczyć tkaninę. Jak korzystać z mąki, jako środka przeciw plamom? Plamę należy obsypać mąką ziemniaczaną, a później bardzo delikatnie pocierać.

Pasta do zębów

Pasta do zębów to produkt, który każdy z nas ma w swoim domu. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go, jako broń w walce z plamami, jakie powstały na bawełnianych ubraniach. Pastę należy najpierw nanieść na szczoteczkę, po czym na nasze zabrudzenie. Później jedyne co musimy robić, to pocierać, kiedy uzyskamy pożądaną plamę, będziemy mogli po prostu uprać nasze ubranie. Nie możemy jednak zapomnieć, że pasta do zębów może odbarwić naszą tkaninę, dlatego warto stosować ją jedynie w przypadku jasnych materiałów.

0
Koszyk