JAK ZADBAĆ O JEDWAB? PRANIE I PRASOWANIE

Jedwab to tkanina, która charakteryzuje się wyjątkową delikatnością, miękkością i wysokim połyskiem. Ceniona jest za wyjątkowe właściwości termoodporne – latem chłodzi i nie dopuszcza do przegrzania organizmu, natomiast zimą ogrzewa. Dzięki temu wykorzystywana jest do produkcji odzieży wysokiej jakości takiej jak: sukienki balowe, eleganckie koszule czy ekskluzywna bielizna. Niestety, ma również jedną wadę – ma duże wymagania dotyczące pielęgnacji.

Jak prać jedwab naturalny ?

Aby zachować wszystkie walory jedwabnych ubrań musimy w to włożyć sporo wysiłku. Większość jedwabnych ubrań posiada metkę, która wskazuje na konieczność prania ich na sucho. W takim przypadku należy bezwzględnie oddać je do pralni. Jeżeli jednak chcemy próbować wyprać je samodzielnie, powinniśmy to robić ręcznie. Inną opcją jest skorzystanie z prania w pralce, ale pod warunkiem, że posiada ona programy przeznaczone do prania delikatnych tkanin.
Pranie ręczne jedwabiu polega na delikatnym poruszaniu materiałem w wodzie, bez pocierania czy szorowania. Tkaninę można tylko delikatnie wygniatać. Po zakończeniu prania jedwab należy wielokrotnie wypłukać. Ma to za zadanie pozbycie się resztek detergentów, gdyż pozostawienie nawet niewielkich ich ilość, może grozić powstaniem żółtych plam na tkaninie.
Suszenie jedwabnych ubrań powinno odbywać się w zacienionym miejscu i najlepiej pozycji poziomej. Dzięki temu będą mogły swobodnie ociekać z nadmiaru wody i nie wpłynie to na rozciąganie włókien jedwabiu. Suszenie w miejscach pozbawionych światła słonecznego zabezpieczy je przed blaknięciem czy zżółknięciem.
Końcową czynnością pielęgnacyjną pozostaje prasowanie. Najlepiej robić to jeżeli tkanina jest jeszcze lekko wilgotna. Ubrania powinny być prasowane po lewej stronie a temperatura żelazka ustawiona na jak najniższym stopniu.

W czym prać jedwab ?

Do prania jedwabnych ubrań zaleca się stosowanie letniej wody. Nie należy ich również wcześniej namaczać, a samo pranie powinno trwać jak najkrócej. Na rynku dostępne są środki dedykowane do prania delikatnych tkanin, i z takich należy korzystać decydując się na samodzielne pranie. Nie wolno stosować zwykłych proszków enzymatycznych, ponieważ często zawierają one środki wybielające, które spowodują wyblaknięcie jedwabiu oraz wpływają niekorzystnie na elastyczność materiału. Do prania można również wykorzystać płatki mydlane, delikatny szampon lub płyn do kąpieli dla dzieci.
Jedwab – jak prać aby zachować wszystkie jego walory ? Wypróbuj pralnię chemiczną !
Kupienie ubrań z jedwabiu zazwyczaj oznacza spory wydatek. Dlatego należy dołożyć wszelkich starań aby służyły nam jak najdłużej. Domowe sposoby nie zawsze okazują się dobrym rozwiązanie i często kończą się pogorszeniem wyglądu naszej ulubionej jedwabnej bluzki. Najlepszym sposobem na uniknięcie stresów związanych z pielęgnacją jedwabnych ubrań, jest powierzenie ich specjalistom. Pralnia chemiczna Warszawa to miejsce, gdzie możemy bez obaw oddać wszystkie części naszej jedwabnej garderoby w celu ich wyprania czy usunięcia nieestetycznych plam. Doświadczeni pracownicy doskonale będą wiedzieli w jaki sposób się nimi zająć. Dopasują profesjonalne środki czyszczące, odpowiednio wysuszą i wyprasują każdą rzecz. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasze rzeczy zostaną bezpiecznie wyprane i odświeżone. Wrócą do nas w idealnym stanie, nie tracąc nic ze swoich właściwości, a my dalej będziemy mogli się cieszyć ich wyjątkowym pięknem.

0
Koszyk