JAK DBAĆ O KASZMIROWE SWETRY?

Kaszmir to szlachetna, niezwykle przyjemna w użytkowaniu tkanina uzyskiwana z wełny kóz kaszmirskich. Ceniona jest za delikatność, miękkość oraz świetne właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu, wykorzystywana jest do produkcji odzieży o bardzo wysokiej jakości. Swetry, kardigany czy szale wyprodukowane z kaszmiru prezentują się luksusowo, a lekki połysk materiału akcentuje jego niezwykłą elegancję. Niestety, ma również jedna wadę – duże wymagania dotyczące pielęgnacji. Jeśli posiadacz w swojej szafie kaszmirowy sweter, dowiedz się jak o niego dbać, aby służył Ci jak najdłużej.

Pielęgnacja i przechowywanie kaszmiru.

Po pierwszym założeniu, każdy kaszmirowy sweter będzie się ”kulkował”. To nic złego, ani dziwnego. Te małe kuleczki powstają w wyniku splątania się niektórych włókien podczas użytkowania odzieży. Kulki można usunąć ręcznie lub za pomocą golarki do ubrań.

Po zakończeniu sezonu na kaszmirowe swetry, warto je wyprać, dokładnie wysuszyć i odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej delikatnie je zwinąć i przechowywać w torbie, która pozwoli na dopływ powietrza. Dzięki temu zapobiegniemy pojawieniu się moli, które szczególnie lubią zawilgocone tkaniny. Dodatkowym zabezpieczeniem może być dodanie kilku gałązek suszonej lawendy.

Pranie i suszenie odzieży z kaszmiru.

Swetry z kaszmiru najlepiej prać ręcznie lub w pralce, jeżeli posiada ona program do prania wełny. W przypadku prania ręcznego, tkaniny nie wolno wykręcać ani trzeć, a jedynie delikatnie ugniatać. Po płukaniu lekko odcisnąć z nadmiaru wody i rozłożyć w pozycji poziomej do wysuszenia. Należy pamiętać, że kaszmiru nie wolno suszyć w świetle słonecznym.

Jak zachować wszystkie walory kaszmirowego swetra na dłużej ?

Kupienie swetra z kaszmiru to zazwyczaj spory wydatek. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań aby posłużył nam jak najdłużej. Jednak domowe sposoby pielęgnacji nie zawsze dobrze się sprawdzają. W takim przypadku, by zaoszczędzić sobie niepotrzebnych stresów, warto skorzystać z usług Prasowalni. Doświadczeni pracownicy zastosują odpowiednie środki i sposoby do odświeżenia naszego kaszmirowego swetra, który wróci do nas w idealnym stanie.

0
Koszyk