PRANIE CHEMICZNE – CO WARTO O NIM WIEDZIEĆ ?

Aktualnie coraz popularniejsze staje się korzystanie z pralni chemicznych. Wynika to z wielu aspektów: konieczności zaoszczędzenia czasu, problemów z pozbyciem się uciążliwych plam, czy dbałości o ulubioną odzież, którą odświeżamy na ważne wydarzenia lub przygotowujemy na nowy sezon. Wiele ubrań nie powinno być pranych mechanicznie, a ich pranie ręczne nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego warto korzystać z tej alternatywnej metody, która pozwala nie tylko na odnowienie, lecz równie często na uratowanie odzieży.
Opis metody
Pranie chemiczne charakteryzuje się tym, że odbywa się bez użycia wody, przy wykorzystaniu specjalnych automatów piorących na sucho. Po weryfikacji pracownika pralni czy na odzieży znajdują się plamy lub przetarcia, następuje całkowite zautomatyzowanie procesu. Do usuwania najtrudniejszych plam używany jest specjalny organiczny rozpuszczalnik – czterochloroetylen, który stał się popularny ze względu na wyjątkową skuteczność w usuwaniu plam oraz brak chemicznego zapachu. Następnie ubrania poddawane są unikalnym procesom zapachowym, aby wyróżniały się wyjątkową wonią, a na koniec następuje etap prasowania, dzięki czemu odzyskana część garderoby wygląda jak nowa i nadaje się do natychmiastowego założenia. Cały proces prania chemicznego przebiega sprawnie i trwa ok. 60 minut.
Czy chemia nie zaszkodzi środowisku?
Aktualnie pralnie chemiczne korzystają głównie z systemów, które w skuteczny sposób dbają o tkaniny, będąc jednocześnie przyjaznymi dla środowiska. Podczas korzystania z nich nie powstaje ryzyko zanieczyszczenia wody, podłoża gruntowego czy powietrza, więc można z nich korzystać również wtedy, gdy przy wyborze usług kierujemy się aspektami ekologicznymi.

Dlaczego warto?
Pralnia chemiczna jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku odzieży lub przedmiotów, dla których kontakt z wodą mógłby okazać się ryzykowny z powodu możliwego wystąpienia zniszczeń, odbarwień, czy odkształceń. Pranie chemiczne zdecydowanie warto wybrać, gdy zabrudzeniu uległa odzież wykonana z delikatnych materiałów takich jak wiskoza, jedwab, skóra, wełna czy futra lub gdy podczas standardowego prania nie zdołaliśmy pozbyć się uporczywej plamy z tkaniny. W pralni chemicznej pozbędziemy się najbardziej uciążliwych zabrudzeń a sama metoda jest postrzegana jako najbardziej skuteczna i bezpieczna.

Dla kogo?
Pranie chemiczne jest atrakcyjną opcją, na którą decydują się zarówno klienci indywidualni, jak i małe firmy czy wielkie korporacje. Usługa ta jest regularnie wybierana w momencie odnawiania ubrań na sezon jesienno-zimowy, lecz często zgłaszają się również osoby chcące skorzystać z prania dywanów. Zamówienia składają przedstawiciele różnych branż, z usług pralni chemicznych korzystają zarówno przedszkola i pokrewne placówki oświatowe, jak i restauracje, knajpy i bary działające w branży gastronomicznej.
Jaką pralnię chemiczną wybrać?
Podczas wyboru pralni chemicznej warto zwrócić uwagę zarówno na jakość, terminowość, jak i koszt oferowanej usługi. Firmy z dużym doświadczeniem, które od kilku lat istnieją na rynku i wyróżniają się dobrymi opiniami z pewnością można obdarzyć zaufaniem. Wiele pralni jest jednak oddalonych od naszego miejsca zamieszkania, co powoduje ograniczony do nich dostęp. Nasza pralnia w Warszawie Prasowalnia.pl, całą usługę możecie zlecić szybko za pośrednictwem internetowego formularza, jednocześnie mając możliwość bezpłatnego dowozu zamówienia. W ten sposób terminowo i komfortowo jesteśmy w stanie odnowić swoją garderobę, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze.

0
Koszyk