UBRANKA DLA NIEMOWLAKÓW

Ubranka i ciuszki niemowlaków – dlaczego warto mieć wyprasowane?

Wyprawka dla niemowlaka obejmuje nie tylko zakup ubranek, lecz także zadbanie o ich przygotowanie, czyli wypranie i wyprasowanie ciuszków. Niemowlęta mają bardzo delikatną skórę, dlatego trzeba zadbać o bezpieczne pranie ubranek, jednocześnie nie zapominając o prasowaniu. Dlaczego warto prasować ciuszki dla malucha? 

Prasowanie ciuszków dla niemowlaka

Prasowanie ubranek dziecięcych jest bardzo ważną kwestią, o której powinniśmy pamiętać. Okazuje się, że nie chodzi tu jedynie o względy estetyczne. Za pomocą wysokiej temperatury, żelazko działa jak sterylizator, co pozwala pozbyć się bakterii z ubranek. Ponadto, prasując ciuszki, niszczymy drobnoustroje, które nie zawsze znikają podczas prania (np. ze względu na dobrania za niskiej temperatury). Wyprasowana tkanina jest niezwykle przyjemna dla niemowlaka, zwiększając jego wygodę i komfort każdego dnia. Warto podkreślić, że aspekt ten jest szczególnie ważny wtedy, gdy dziecko jest alergikiem. Nawet w nowo kupionych ubrankach znajduje się sporo roztoczy i bakterii, które prowadzić mogą do podrażnień. Z tego powodu prasowanie ubranek jest bardzo ważne. 

Higiena i komfort malucha

Wyprasowane ciuszki pozwalają zachować odpowiednią higienę malucha, jednocześnie zapewniając mu komfort. Para wodna z połączeniem z wysoką temperaturą żelazka bez problemu poradzi sobie z usuwaniem szkodliwych drobnoustrojów z ciuszków niemowlęcych. Warto zatem zauważyć, że wykonując te czynności, możemy wpłynąć na dezynfekowanie ubranka, co dawniej uzyskiwało się poprzez gotowanie ciuszków. Przyjemne w dotyku i wolne od zarazków ubranka są bardzo ważne nie tylko w pierwszych tygodniach życia dziecka, lecz także w kolejnych miesiącach, zwłaszcza jeśli maluch zmaga się z alergiami, czy też z problemami skórnymi. Co ciekawe, prasowanie z pewnością nie zniszczy ubranek, w przeciwieństwie do prania w wysokich temperaturach, dlatego nie musimy się tego obawiać. 

Najlepszym wyborem dla zabieganych rodziców jest skorzystanie z usług Prasowalni, która pozwoli sprawnie uzyskać piękne i wygładzone ciuszki każdego dnia. Jeśli nie lubimy prasować lub zwyczajnie nie mamy na to czasu, oferta Prasowalni z pewnością przypadnie nam do gustu. Dzięki temu znacznie zaoszczędzimy czas, który poświecimy dziecku. Ubranka wygodne i wyprasowane dadzą maluszkowi komfort i zadowolenie, co z kolei wiązać się będzie także z radością dla rodziców. Szczególnie ważne jest zadbanie o prasowanie ubranek wtedy, gdy mamy w domu alergika. Jedno jest pewne – wyprasowane ciuszki dziecięce są wolne od drobnoustrojów i dają dziecku wygodę. 

 

0
Koszyk