JAK DBAĆ O KOSZULE MĘSKIE?

Jak dbać o koszule męskie?

Koszula jest elementem ubioru, który na stałe zagościł w modzie męskiej jako ubiór o charakterze eleganckim. Jej schludny wygląd pozytywnie wpływa na elegancję i poczucie pewności siebie każdego mężczyzny, jednak w celu zachowania jej w stanie idealnym przez całe lata, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach przedłużających jej żywotność. Jak dbać o koszule męskie, aby zniwelować wszelkie ślady zużycia?

Pranie koszul męskich

Przed samym przystąpieniem do prania danej koszuli, pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę, jest wszyta w ubranie metka. Posiada ona pełen zestaw symboli i informacji na temat prawidłowego sposobu mycia oraz prasowania. Sprawdź czy powinieneś uprać daną koszulę ręcznie, w pralce czy może w specjalistycznej pralni chemicznej. Jest to kwestia niezwykle istotna, ze względu na fakt iż w przypadku umycia jej w sposób nieprawidłowy, może ona ulec trwałemu uszkodzeniu. Tłumaczenie poszczególnych symboli bez problemu znaleźć można na wielu stronach internetowych, z których warto skorzystać w razie wszelkich wątpliwości. Najczęstszą temperaturą przeznaczoną do prania koszul męskich jest 30-40 stopni Celsjusza, jednak wartość ta zależna jest od materiału użytego w produkcji.

Prasowanie

Drugą kwestii znacząco przedłużających żywotność koszul męskich jest prasowanie. Czynność tą najlepiej dokonywać w przypadku, gdy omawiany element ubioru pozostaje wciąż lekko wilgotny. Temperaturę żelazka, tak samo jak w przypadku prania, należy dobrać w zależności od informacji umieszczonych na metce producenta. W przypadku prasowania koszuli o ciemnym kolorze, należy wykonywać to przewracając ją wcześniej na lewą stronę, dzięki czemu zapobiegniesz powstawaniu nieestetycznych wyświeceń materiału.

Składanie koszuli

Ostatnim elementem w konserwacji koszul męskich jest ich złożenie. Po uprasowaniu tego elementu ubioru, najlepszą opcją jest rozwieszenie jej na drewnianym wieszaku z wyprofilowanym karczkiem, dzięki czemu zachowa on swój naturalny kształt i estetykę. W przypadku, gdy nie masz takiej możliwości, starannie złóż ją zgodnie z naturalnymi zgięciami, co nie zaburzy jej oryginalnego wyglądu.

Dodatkowe porady

Dbanie o koszule męskie, wbrew pozorom jest czynnością bardzo prostą, podczas której należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Pamiętaj aby o ten delikatny element ubioru dbać systematycznie i podchodzić do tego z jak największą starannością. Najlepszą opcją na pranie koszuli męskiej jest dokonanie tego w Prasowalni, gdzie zajmie się nią zespół wyspecjalizowanych specjalistów w swojej dziedzinie.

0
Koszyk