3 sposoby na odświeżenie swojej szafy

Raz na jakiś czas chyba każdego nachodzi ochota na odświeżenie swojej szafy. Być może Ty także masz wrażenie, że choć Twoja garderoba pęka w szwach, to i tak nigdy „nie masz w co się ubrać”. Jeśli tak jest, to głowa do góry! Trzeba przyznać, że to problem wielu kobiet, jak i mężczyzn. Jednak aby odświeżyć swoją szafę, wcale nie musisz kupować mnóstwa nowych ubrań i wydawać na nie majątek. Spróbuj trzech poniższych sposobów, które pomogą Ci na nowo odkryć potencjał swojej garderoby!

Sprzedaj lub oddaj nienoszone ubrania
Pierwszym krokiem do odświeżenia swojej szafy jest dokładne przejrzenie jej zawartości. Wyciągnij z niej wszystkie ubrania i zastanów się, które z nich tak naprawdę nosisz, a które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. Być może w Twojej garderobie zalegają ubrania, które są na Ciebie za małe lub za duże, czy też takie, które nie są już w Twoim stylu i wiesz, że nigdy więcej ich nie założysz. Jeśli pozbędziesz się nadmiaru zbędnych ubrań, Twoja szafa stanie się bardziej przejrzysta i uporządkowana. Ale co zrobić z elementami garderoby, których już nie chcesz? Jeśli tylko są w dobrym stanie, nie wyrzucaj ich do kosza! Lepiej daj im drugie życie i oddaj lub sprzedaj komuś, kto zrobi z nich użytek. Takie działanie nie tylko jest bardziej ekonomiczne, ale także właściwe z punktu widzenia ekologii.

Spróbuj nowych zestawień i stylizacji
Wielu z nas wpada w swego rodzaju rutynę. Każdego ranka sięgamy po kilka ulubionych ubrań i zawsze zestawiamy je z tymi samymi elementami. Wskutek tego część naszych ubrań jest intensywnie eksploatowana, a druga część leży i kurzy się w szafie. Spróbuj wykazać się większą kreatywnością podczas komponowania codziennych stylizacji. Może okazać się, że ubrania, które wydawały Ci się zbyt strojne na co dzień bądź zbyt trudne w wystylizowaniu, w rzeczywistości mają duży potencjał. Zamiast kupować paręnaście nowych elementów garderoby, możesz zainwestować w kilka uniwersalnych dodatków, które podkręcą Twoje basic’owe zestawienia.

Daj nowe życie swoim ubraniom
Podczas przeglądania garderoby być może znajdziesz w niej elementy, które co prawda bardzo Ci się podobają, ale wymagają małej renowacji. Wymień guziki w starym swetrze i nadaj mu nowego charakteru. Z nienoszonych jeansów zrób letnie szorty, a ze zbyt dużego T-shirta- grungową sukienkę. Na bieżąco dbaj też o czystość swoich ubrań. Możesz myśleć, że poplamiony element odzieży jest już nie do odratowania i nadaje się tylko do kosza. Spróbuj jednak oddać go do Prasowalni! Powierz czystość swojej odzieży w ręce specjalistów. Fachowe pranie chemiczne lub wodne może sprawić, że Twoje ubrania znów będą wyglądały jak nowe!

0
Koszyk