Slow fashion – na czym polega?

Slow fashion to nurt, który zyskuje coraz większą popularność i odznacza się minimalizmem. W tym przypadku zwolennicy tego nurtu odrzucają podążanie za najnowszą modą. To wyjście naprzeciw osobom, które zamiast sporej ilości ciuchów, stawiają na dobrą jakość, która posłuży im o wiele dłużej. Czym cechuje się ten nurt? Dlaczego warto rozważyć wdrożenie go w życie? O czym należy pamiętać w tym przypadku?

Slow Fashion
Warto zauważyć, że slow fashion to także ubieranie się i kupowanie rzeczy z głową. Z jednej strony miłośnikom tego nurtu zależy na tym, aby dobrze wyglądać, a z drugiej strony nie tracą sporej ilości pieniędzy na nowe ciuchy. Ponadto, docenione zostaje to, co mamy w szafie i niezbyt częste dokupowanie elementów garderoby i akcesoriów. Zasady slow fashion opierają się na tym, aby ubierać się w pełni świadomie i zastanowić się kilka razy, zanim wyrzucimy stary ciuch. Być może da się go przerobić na coś użytecznego, co będzie ukłonem w stronę pracy innych osób i środowiska.

Zasady slow fashion
Pierwszą kwestią jest stawianie na jakość, a nie na ilość. Zrezygnować warto z dużej ilości ciuchów znajdujących się w szafie na rzecz ubrań, które posłużą nam przez kilka sezonów i dopasowane zostaną do naszego stylu i gustu. W tym przypadku niezbędne jest zrezygnowanie z częstych zakupów i szaleńczego poszukiwania najnowszych trendów. Nawet jeśli zauważymy wyprzedaży, powstrzymajmy się przed zakupem ubrań niskiej jakości, które nie posłużą nam zbyt długo.

Slow fashion wskazuje także, że należy znaleźć swój własny styl. Dzięki temu uświadomimy sobie, w czym ładnie wyglądamy i w czym dobrze się czujemy na co dzień. Zapomnijmy zatem o ślepym podążaniu za zmieniającą się modą i nośmy to, co będzie nam pasowało oraz spełni nasze oczekiwania. Dodatkowo, w nurcie tym ważne jest, aby porządkować swoje rzeczy, lecz niekoniecznie wyrzucać. Pozbycie się ciuchów wiąże się jedynie z tym, że nie pasują one do naszej sylwetki lub leżą już od wielu lat w szafie i nie są używane. Nie zapominajmy jednak o tym, aby zastanowić się, czy dany ciuch nie posłuży nam do stworzenia innej przydatnej rzeczy do codziennego użytku.
Nurt slow fashion wiąże się również z praniem ubrań w odpowiedni sposób. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług Prasowalni, gdzie znajdziecie kompleksową obsługę i fachową ofertę. Okazuje się, że pranie ciuchów w odpowiednich środkach pozwoli zachować ich dobrą jakość, zapobiegać zniszczeniom, a tym samym sprawia, że rzeczy posłużą nam przez wiele sezonów.

0
Koszyk