Jak usunąć plamę z oleju?

Na tkaninach mogą się pojawić różnorakie plamy, które będą trudne do usunięcia. Najwięcej trudności mogą przysporzyć plamy z oleju, jednak istnieją pewne sposoby, dzięki którym można je skutecznie wywabić. Jeśli plama jest świeża, optymalną propozycją będzie namoczenie jej w ciepłej wodzie oraz wywieszenie tkaniny na słońcu. Można na nią wylać płyn do mycia naczyń i pozostawić taką mieszankę na kilka godzin, a następnie zamoczyć ją i ponownie przetrzeć użytym wcześniej płynem. Na samym końcu tkaninę należy dokładnie wypłukać oraz wyprać.

Usuwanie plam z oleju – kilka domowych sposobów
Plamy z oleju mogą być usuwane przy pomocy domowych sposobów. Oto kilka najkorzystniejszych propozycji, na które można się zdecydować w swoim gospodarstwie domowym:

mąka ziemniaczana – powstała plama powinna być bardzo precyzyjnie posypana mąką ziemniaczaną. Następnie należy odczekać kilka minut i całość dokładnie wyczyścić szczotką i wypłukać to w ciepłej wodzie. Taki sposób przyda się podczas wywabiania plan z tkanin bawełnianych oraz sztucznych,

sól – dzięki soli plama po oleju nie będzie dla Ciebie żadną trudnością. Sól powinna być przyłożona do miejsca, w którym znajduje się plama, a następnie należy to miejsce dokładnie przecierać. Sól musi być tam pozostawiona przynajmniej na kilka minut, aby dobrze wchłonęła w plamę. Ostatecznym krokiem jest włożenie tkaniny do wody z detergentami i jej dokładne wypłukanie,

benzyna – to dość niecodzienna metoda, ale za to niezwykle skuteczna. Pod zaplamioną olejem tkaninę podkłada się kawałek papierowego ręcznika, a plamę pociera się wacikiem nasączonym benzyną.

Na sam koniec całość trzeba precyzyjnie wypłukać. To propozycja skierowana do właścicieli tkanin wełnianych,
alkohol lub rozpuszczalnik – ciekawa opcja na wywabienie zaschniętych plam po oleju. Pod materiał należy podłożyć papierowy ręcznik, a przy użyciu wacika potrzeć tkaninę alkoholem lub rozpuszczalnikiem. Rozpuszczalnika nie powinno się używać przy kolorowych materiałach. Tkanina może być najpierw zamoczona, aby efekt kuracji był jeszcze lepszy.

Jak widać istnieje kilka metod, na które można się zdecydować, a zainteresowani sami zadecydują o tym, z której z nich skorzystać w domowych warunkach.
Warto postawić na sprawdzone działania

Sprawdzonym działaniem przy wszelkich plamach z oleju jest oddanie tkaniny do Prasowalni. Plamy zostaną tam skutecznie wywabione, a z materiałem nie stanie się nic złego. Doświadczeni specjaliści zajmą się ich pielęgnacją, a po plamach nie będzie żadnego śladu. Dane materiały zostaną nie tylko wyprane, ale też wyprasowane. To najbezpieczniejsza z dostępnych opcji.

0
Koszyk