Czas zaplanować świąteczne porządki

Święta tuż tuż. Czujesz już ten dreszczyk emocji, zapach i radość? Bynajmniej nie chodzi o dreszczyk związany z otrzymywaniem prezentów, zapach piernika i faktyczną radość. Zanim zasiądziecie do wspólnego stołu, czeka na Ciebie tona gotowania, sprzątania i… prania.

Doskonale rozumiemy antypatyczne podejście do tematu. Przedświąteczne trójca, czyli pranie…Kolorowe tkaniny do kolorów, białe obrusy tylko z białym praniem lub najlepiej z innymi białymi obrusami, zaś ciemne i czarne ubrania razem. Delikatne tkaniny w niskich temperaturach, pościel i ręczniki w wysokich albo według wskazówek producenta. Dobry proszek lub płyn do prania w stosownych ilościach, a do tego wspaniale pachnący i doskonale zmiękczający płyn do prania. Drzwiczki, program, PLAY!

To takie proste, prawda?Przynajmniej w teorii. Wszelkie plany i ustalenie skutecznie zniweczyć może jednak nagłe nagromadzenie niebotycznej ilości rzeczy do prania, które nie sposób ogarnąć jednym czy dwoma praniami. Każdy pragnie wystąpić podczas wigilii w wyjątkowej kreacji, a zasłony w salonie nie mogą odpychać zebranym kurzem.

Okazuje się więc, że i przygotowanie wymaga poważniejszych działań logistycznych…. prasowanie…Umówmy się, że ubrania i tekstylia zostały wyprane i właśnie ściągasz ostatnie sztuki z suszarki, więc na odmianę czeka na Ciebie stos rzeczy do… wyprasowania! Czujesz jak ogarnia Cię gorąco, jednak nie ma to nic wspólnego z poddenerwowaniem dotyczącym wystroju stołu, lecz generowaniem ciepła zajmuje się żelazko, które czeka na wspomniany stos.Wiem, że o tym wiesz, ale jako firma zajmująca się usługami prania tkanin, musimy przypomnieć, że niektóre taniny absolutnie nie lubią prasowania, natomiast inne preferują traktowanie maksymalnymi temperaturami. Podobnie jak w przypadku prania, jeżeli nie masz pewności, to zasugeruj się metkami doszytymi do ubrań czy obrusów…. i maglowanie!Chociaż magiel to potężne urządzenie do prasowania, zwłaszcza pościeli i prześcieradeł, co niejednokrotnie okazuje się zbawienne w kontekście przedświątecznych porządków, to maglowanie przyjmuje też nieco inny sens.

Pranie i prasowane to bowiem sprawa, która jak bumerang powraca każdego roku (a nawet częściej) i maksymalnie uprzykrza życie gospodyni domowej.Męczy nie tylko samym wykonywaniem czynności, a nawet wizją, że trzeba podjąć się całej organizacji. Warto więc już teraz zaplanować pranie i prasowanie z Prasowalnią, dzięki czemu Twoje pozbędziesz się zbędnego balastu organizacyjnego!

0
Koszyk