Bezpieczne pranie pościeli

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak zabrać się za pranie pościeli. To czynność, która z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Jeśli nigdy wcześniej się tego nie robiło, można popełnić kilka rażących błędów. Problemem może być m.in. ustawienie prawidłowej temperatury prania czy też dobranie środków chemicznych. Oczywiście ustalenie konkretnych parametrów i wybór produktów zależny jest od rodzaju pranej pościeli.

Bezpieczne pranie pościeli a podział na ich rodzaje

Jedną z najpopularniejszych odmian pościeli jest ta w wersji satynowej. Temperatura prania powinna oscylować w granicach 40-60 stopni Celsjusza. Satyna jest jednak bardzo delikatnym materiałem, a więc nie zaleca się go wirować. Można doprowadzić w ten sposób do trwałych uszkodzeń. Satynowa pościel, która nie została poddana wirowaniu łatwo się prasuje.

Pościel z kory nie musi być prasowana i nie wymaga wielu prac pielęgnacyjnych. Z takim rodzajem poradzi sobie nawet mniej doświadczona osoba. Wystarczy ustawić prawidłową temperaturę, najlepiej na poziomie 40-60 stopni. Później nie pozostaje nic innego, jak wyjęcie pościeli i pozostawienie jej do wyschnięcia.

W przypadku pościeli bawełnianej w grę wchodzi ta sama temperatura, co przy powyższych odmianach. Bawełna skutecznie odprowadza nadmiar wilgoci, a więc nie trzeba prać jej na wysokich obrotach.
Pościel flanelową można prać na kilka sposobów, a więc mechanicznie i ręcznie. Jeśli chodzi o pralkę, temperatura waha się w granicach 40-60 stopni. Biorąc pod lupę pranie ręczne, należy pamiętać, aby używać delikatnych detergentów (najlepiej w jak najmniejszej ilości).

Pozostała pościel z mikrowłókna, którą bez problemów wypierze się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej atutem jest to, że szybko schnie i nie będzie się kurczyć. Kolejną zaletą jest brak konieczności prasowania.
Kilka przydatnych porad i skorzystanie z usług fachowców
Podczas prania pościeli warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Po pierwsze suwaki powinny być precyzyjnie zasunięte, a guziki zapięte. Dzięki temu pościel będzie odpowiednio wypłukana, a oprócz tego szybciej wyschnie. Usuną się z niej wszelkie zanieczyszczenia. Po drugie pościel powinna być prana na lewej stronie, a wszystko to po to, aby uniknąć wyblaknięcia kolorów.

W sytuacji, gdy ktoś nie ma większego doświadczenia w praniu pościeli może zdecydować się na pomoc fachowców. Prasowalnia będzie najkorzystniejszym wyborem, głównie ze względu na pewność i solidność realizowanych usług. Za wszystko odpowiadają profesjonaliści, mający dostęp do nowoczesnego sprzętu i akcesoriów. Tym samym z praną pościelą nie stanie się nic niepokojącego, a po praniu będzie się prezentować jak nowa.

0
Koszyk