Jak usunąć plamę z krwi?

Niektóre plamy bywają naprawdę trudne do usunięcia. Jednym z takich zabrudzeń jest właśnie plama z krwi. Jak ją usunąć, aby nie został żaden ślad na tkaninie? I przede wszystkim jak tego dokonać, aby nie zniszczyć materiału?

Jak usunąć plamę z krwi – domowe sposoby

Krew jest substancją, którą bardzo trudno usunąć z tkaniny. Istnieje wiele środków chemicznych, które mogą pomóc w pozbyciu się plamy. Jednak można wypróbować także domowe, sprawdzone sposoby. Warto zaznaczyć, że z usuwaniem plamy z krwi nie można czekać. Najlepiej jest zrobić to od razu. Największa szansa, że zabrudzenie zostanie usunięte jest wtedy, gdy plama jest jeszcze świeża i nie zaczęła zasychać. Specyfiki, które znajdują się w każdym domu, a mogą usunąć krew to między innymi woda utleniona, sok z cytryny czy sól kuchenna. Można także zamoczyć brudną tkaninę w zimnej wodzie i pocierać ją mydłem. Zamiast soli można także użyć sody oczyszczonej. Jednak co w przypadku, kiedy plama zdąży zaschnąć? Wtedy w pierwszej kolejności należy rozkruszyć zabrudzenie i zamoczyć w zimnej wodzie z dodatkiem soli. W przypadku delikatnych tkanin zaleca się do 1 litra zimnej wody dodawać maksymalnie 3 łyżki soli kuchennej. Te specyfiki mogą skutecznie usunąć plamę z krwi, tym samym nie niszcząc materiału. Jednak co w przypadku, gdy zabrudzenie nie odpuszcza?
Środki chemiczne
Oczywiście w wielu sklepach można zakupić gotowe środki chemiczne, takie jak na przykład wybielacze, które mogą pomóc pozbyć się plamy. Jednak te mocne substancje mogą także zniszczyć delikatną tkaninę. Odplamiacze wielozawodowe to również niezawodne specyfiki, jednak są dość drogie i także mają silne działanie, gdyż mogą nawet usunąć rdzę. Co w takim razie najlepiej zrobić, jeśli plama nie odpuszcza? Najrozsądniejszym wyjściem z sytuacji będzie dostarczenie pobrudzonej tkaniny do Prasowalni.  Zajmujemy się nie tylko praniem i czyszczeniem odzieży czy dywanów, ale także ich prasowaniem.  Wyjątkowo odporna na środki chemiczne plama z krwi na pewno podda się po zabiegach przeprowadzanych w Prasowalni. Odpowiednie środki i metody sprawią, że po zanieczyszczeniu nie zostanie ślad, a tkanina nie zostanie uszkodzona.
Usuwanie plamy z krwi to prawdziwe wyzwanie i niekiedy domowe działania nie przynoszą rezultatu. Dlatego warto oddać ubrania do Prasowalni, która zadba o usunięcie zabrudzenia i nie naruszy struktury materiału.

0
Koszyk